Date |
Team |
Event |
Status |
Results |
Links |
|
September |
Tue. 11 |
Dallas
|
Texas Lutheran John Bohmann Memorial |
8:00 am
|
DNS
|
Recap
|
Results
|
|
Texas Lutheran
|
Texas Lutheran John Bohmann Memorial |
8:00 am
|
5th of 7 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Trinity
|
Texas Lutheran John Bohmann Memorial |
8:00 am
|
1st of 7 teams
|
Recap
|
Results
|
Mon. 17 |
Johnson & Wales
|
NWU Fall Classic |
8:00 am
|
DNS
|
Recap
|
Results
|
|
Schreiner
|
Rockwind Links Intercollegiate |
8:00 am
|
2nd of 9 Teams
|
Recap
|
Results
|
|
Southwestern
|
Rockwind Links Intercollegiate |
8:00 am
|
4th of 9 Teams
|
Recap
|
Results
|
|
Texas Lutheran
|
Rockwind Links Intercollegiate |
8:00 am
|
7th of 9 Teams
|
Recap
|
Results
|
Tue. 25 |
Centenary
|
UT Tyler Al Jones Memorial |
8:00 am
|
DNS
|
Recap
|
Results
|
|
Schreiner
|
University of Houston Victoria Fall Invitational |
8:00 am
|
3rd of 6 Teams
|
Recap
|
Results
|
|
Southwestern
|
NCAA Preview |
8:00 am
|
18th of 18 Teams
|
Results
|
|
Trinity
|
NCAA Preview |
8:00 am
|
16th of 18 Teams
|
Recap
|
Results
|
|
October |
Tue. 2 |
Texas Lutheran
|
Lady Crusader Invitational |
8:00 am
|
4th of 8 Teams
|
Recap
|
Results
|
Tue. 16 |
Centenary
|
Alamo City Classic |
8:00 am
|
DNS
|
Results
|
|
Dallas
|
Alamo City Classic |
8:00 am
|
DNS
|
Recap
|
Results
|
|
Schreiner
|
Alamo City Classic |
8:00 am
|
5th of 6 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Southwestern
|
Golfweek Invitational |
8:00 am
|
18th of 18 teams
|
Results
|
|
Texas Lutheran
|
Alamo City Classic |
8:00 am
|
6th of 6 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Trinity (Tex.)
|
Alamo City Classic |
8:00 am
|
3rd of 6 teams
|
Recap
|
Results
|
Fri. 19 |
Johnson & Wales
|
Wildcat/Cougar Dual |
8:00 am
|
2nd of 2 Teams
|
|
Tue. 23 |
Dallas
|
Hardin-Simmons Abilene Intercollegiate |
8:00 am
|
DNS
|
Results
|
|
Schreiner
|
Hardin-Simmons Abilene Intercollegiate |
8:00 am
|
5th of 7 Teams
|
Results
|
|
Southwestern
|
Hardin-Simmons Abilene Intercollegiate |
8:00 am
|
4th of 7 Teams
|
Results
|
|
February |
Sun. 17 |
Schreiner
|
Battle at Camp Bowie |
8:00 am
|
3rd of 6 teams
|
Results
|
Mon. 18 |
Southwestern
|
Claude Jacobs Invitational |
8:00 am
|
T3rd of 8 teams
|
Recap
|
Results
|
Tue. 26 |
Centenary
|
Tyler Junior College Spring Invitational |
8:00 am
|
6th of 6 teams
|
Results
|
|
Johnson & Wales
|
Linda Lowrey Invitational |
8:00 am
|
DNS
|
Recap
|
Results
|
|
Southwestern
|
Linda Lowrey Invitational |
8:00 am
|
2nd of 4 teams
|
Recap
|
Results
|
|
March |
Tue. 5 |
Texas Lutheran
|
LeTourneau Pinecrest Invitational |
8:00 am
|
4th of 6 teams
|
Recap
|
Results
|
Tue. 12 |
Schreiner
|
Schreiner Spring Shootout |
8:00 am
|
3rd of 3 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Trinity
|
Schreiner Spring Shootout |
8:00 am
|
2nd of 3 teams
|
Recap
|
Results
|
Sun. 17 |
Johnson & Wales
|
Willamette Valley Cup |
8:00 am
|
4th of 4 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Southwestern
|
Jekyll Island Collegiate |
8:00 am
|
10th of 21 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Trinity
|
George Fox Westbrook Invitational |
8:00 am
|
10th of 10 teams
|
Recap
|
Results
|
Tue. 19 |
Centenary
|
Hal Sutton Invitational |
8:00 am
|
7th of 7 teams
|
Results
|
|
Dallas
|
Hal Sutton Invitational |
8:00 am
|
DNS
|
Recap
|
Results
|
|
Texas Lutheran
|
Hal Sutton Invitational |
8:00 am
|
4th of 7 teams
|
Recap
|
Results
|
Fri. 22 |
Johnson & Wales
|
Dual w/ Regis |
8:00 am
|
2nd of 2 teams
|
Recap
|
Results
|
Fri. 29 |
Johnson & Wales
|
Dual w/ Hood College |
8:00 am
|
2nd of 2 teams
|
Recap
|
Results
|
Sun. 31 |
Johnson & Wales
|
Eagle Invitational |
8:00 am
|
10th of 10 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Texas Lutheran
|
UC Santa Cruz Spring Invite |
8:00 am
|
5th of 7 teams
|
Recap
|
Results
|
|
April |
Tue. 2 |
Dallas
|
West Region Invitational |
8:00 am
|
DNS
|
Recap
|
Results
|
|
Schreiner
|
West Region Invitational |
8:00 am
|
5th of 6 teams
|
Results
|
|
Southwestern
|
West Region Invitational |
8:00 am
|
3rd of 6 teams
|
Recap
|
Results
|
|
Trinity
|
West Region Invitational |
8:00 am
|
4th of 6 teams
|
Recap
|
Results
|
Tue. 9 |
Centenary
|
Corban University Spring Invitational |
8:00 am
|
11th of 11 teams
|
Recap
|
Results
|
Tue. 23 |
Centenary
|
SCAC Championships |
8:00 am
|
5th of 6 teams
|
Results
|
|
Johnson & Wales
|
SCAC Championships |
8:00 am
|
6th of 6 teams
|
Results
|
|
Schreiner
|
SCAC Championships |
8:00 am
|
3rd of 6 teams
|
Results
|
|
Southwestern
|
SCAC Championships |
8:00 am
|
1st of 6 teams
|
Results
|
|
Texas Lutheran
|
SCAC Championships |
8:00 am
|
4th of 6 teams
|
Results
|
|
Trinity
|
SCAC Championships |
8:00 am
|
2nd of 6 teams
|
Results
|